July 6, 2022

sopres silver

The finest in business

Degrees awarded to 808 students at ULM summer and fall 2021 commencement ceremonies

Degrees awarded to 808 students at ULM summer and fall 2021 commencement ceremonies

Published Dec. 16, 2021

Kevin Jones of Tallulah graduated with a Bachelor of Science in Kinesiology from the
University of Louisiana Monroe on Dec. 11, 2021.

Siddarth Gaulee/ULM Photo Services


 

University of Louisiana Monroe President Ron Berry conferred degrees to 808 graduates
at the 2021 summer and fall commencement ceremonies on Dec. 11. Four ceremonies were
held for each of the four colleges, Arts, Education, and Sciences, Business and Social
Sciences, Health Sciences, and Pharmacy, plus the Graduate School.

 

Top fall graduates with 4.0 cumulative GPAs were Anna Leah Abney, Anna M. Bennett,
Ashish Dev, and Brooke Madison Habetz. Kaylee Ann Pinch was the top summer graduate
with a 3.976 cumulative GPA.

 

Summer 2021

Completing their degrees in summer 2021 were 163 students. Ten doctoral degrees were
awarded and two Doctor of Pharmacy degrees. The graduates per college include 26 in
Arts, Education, and Sciences, 44 in Business and Social Sciences, 18 in Health Sciences,
three in Pharmacy, and 72 in the Graduate School. The Honors Program had one graduate.

 

There were 16 Distinguished Graduates earning bachelor’s and doctoral degrees: two
Summa Cum Laude, two Magna Cum Laude, and 12 Cum Laude. One associate degree recipient
earned University-level High Honors.

 

Fall 2021

A total of 645 students earned degrees in the fall 2021 semester. Four students earned
multiple degrees, and 13 doctoral degrees were awarded. Six students were Honors Program
graduates.

 

Degrees awarded by college include 67 in Arts, Education, and Sciences, 147 in Business
and Social Sciences, 146 in Health Sciences, 70 in Pharmacy, and 219 in the Graduate
School.

 

There were 109 Distinguished Graduates; 17 Summa Cum Laude, 34 Magna Cum Laude, and
58 Cum Laude. University-level Honor Graduates for associate degrees included three
High Honors and 12 Honors.

 

UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE

Summer and Fall 2021 Graduates

 

Students receiving Baccalaureate and Doctor of Pharmacy degrees were awarded Latin
honors in accordance with the following guidelines:

 (*) Cum Laude: a cumulative grade point average (GPA) is within the range of 3.500
through 3.749.

(†) Magna Cum Laude: a cumulative GPA is within the range of 3.750 through 3.899.

(‡) Summa Cum Laude: a cumulative GPA is within the range of 3.900 through 4.000.

(^)Honors — associate degree candidates with a cumulative GPA is within the range
of 3.500 through 3.799

(~)High Honors — associate degree candidates with a cumulative GPA is within the range
of 3.800 through 4.000

For any errors or omissions, please consult the Office of Marketing & Communication Academic List Page.

 

Louisiana

Acadia

Church Point: Amber Alexis DeVillier, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Amy E. Higginbotham,
Master of Education in Curriculum & Instruction; Lauren Elizabeth Miller, Master of
Science in Psychology.

Crowley: Madison Kate Schexnayder, Master of Science in Psychology; Simone Renee Stutes, Master
of Education in Educational Leadership.

Rayne: Chloe Leanna Duhon, Bachelor of Arts in Political Science; Raven Angelle Woods, Master
of Education in Educational Technology Leadership.

Allen

Kinder: Elizabeth Ann Bohannon, Master of Education in Curriculum & Instruction; Joshua Isaiah
Morehead, Bachelor of Science in Biology.

Oakdale: Jeffrey Todd Chamberlain Jr., Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences*.

Ascension

Geismar: Christopher Ryan Hampton, Master of Education in Educational Technology Leadership.

Gonzales: Alesha Danielle Atkins, Master of Education in Educational Leadership; Katie M. Denova,
Master of Education in Educational Leadership; Shelbie Lynne Fontenot, Master of Education
in Curriculum & Instruction; Hayden J. Melancon, Master of Education in Educational
Leadership.

Prairieville: Ashley Lynn Beverly, Master of Education in Curriculum & Instruction; Joshua David
Dipuma, Bachelor of Business Administration in Marketing; Jonathon David Hodoh, Master
of Science in Exercise Science; Amy Rogers Hymel, Bachelor of Science in Health Studies:
Health Care Management & Marketing; Donyelle Raelynn Madison, Doctor of Pharmacy (Pharm.D.)
in Professional Pharmacy; Kennedy Ann Page, Bachelor of Science in Kinesiology *;
Gretchen Pritchard Schmidt, Master of Science in Nursing in Nursing.

Avoyelles

Effie: Adrena Johnell Williams, Bachelor of Arts in Communication.

Simmesport: Cassidy M. Lemoine, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy; Kelsi
Renee Mayeux, Master of Arts in Criminal Justice.

Beauregard

Ragley: Brooke Madison Habetz, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences‡; Kaylee Ann
Pinch, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management & Marketing‡.

Bienville

Castor: Morgan Danielle Dison, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Jamestown: Kaitlyn Grace Lee, Bachelor of Science in Speech-Language Pathology†.

Bossier

Benton: Emily R. Simmons, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Bossier City: Ashley Dalton Alexander, Master of Education in Educational Leadership; Ashley Patrice
Alvarado, Master of Arts in Communication; Kathryn Elizabeth Bailey, Bachelor of Science
in Pharmaceutical Sciences; Robert Stinson Bundrick Jr., Bachelor of Science in Nursing
in Nursing; Niaya Nicole Fant, Master of Science in Exercise Science; Tonisha Chunya
Franklin, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Tandra Lee Garza, Bachelor of
Science in Nursing in Nursing; Laura Gregg, Master of Education in Curriculum & Instruction;
Damascus Davante Jacobs, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Irene Bucasas
Lane, Master of Education in Curriculum & Instruction; Kendall Paige Lewis, Master
of Public Administration in Public Administration; Micah Q. Montgomery, Bachelor of
Science in Nursing in Nursing; Triston Grant Siskron, Bachelor of Arts in Psychology†.
Shonda Sherrie Volson, Master of Arts in Teaching Degree in Elementary Education (1-5);
Alexa Beth Wardlaw, Master of Arts in English.

Haughton: Cameron Van Gay, Master of Arts in English; Ashley Marie Hawkins, Bachelor of Arts
in Political Science*; Paige E. Lowery, Bachelor of Arts in Communication; Aaliyah
S. Martin, Master of Science in Psychology; Reagen G. Moore, Bachelor of Business
Administration in Accounting; Whitney McCurry Roden, Master in Occupational Therapy
in Occupational Therapy.

Caddo

Greenwood: Jaylan D. Beene, Bachelor of Science in Kinesiology.

Keithville: Erica Palma Colindres, Master of Education in Educational Leadership; Kelsie Danielle
Payne, Bachelor of Arts in Psychology*.

Oil City: Amelia Kay Clifton, Bachelor of Science in Nursing in Nursing*.

Shreveport: Christie Oliveaux Armstrong, Master of Science in Nursing in Nursing; Akeyah Kalai
Boyd, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Denise Marie Cady, Bachelor of Arts
in Psychology; Halie E. Fryday, Master of Education in Educational Technology Leadership;
Faith Ebony Giles, Bachelor of Arts in Psychology; Gage Emilio Gonzalez, Bachelor
of Science in Pharmaceutical Sciences‡; Emily Anne Hutchison, Bachelor of Science
in Pharmaceutical Sciences†; Miriam Angelica Islas, Bachelor of Business Administration
in Management; Rachel Elizabeth Johns, Master in Occupational Therapy in Occupational
Therapy; Mallory Ann Johnson, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Shelby Taylor
Johnson, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Jessica Tyler Lloyd, Associate
of Science in Occupational Therapy Assistant; Claire E. McDonnell, Master of Arts
in Teaching Degree in Elementary Education (1-5); Kaitlyn Paige Morris, Bachelor of
Arts in Psychology; Nicholas Pham, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care
Management & Marketing; Gabrianna Danielle Richards, Associate of Science in Occupational
Therapy Assistant; Tyra Lynn Rivera, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Chelsey
Danae Samuel, Bachelor of Arts in Psychology; Veronica Kimberly Smith, Master of Arts
in Criminal Justice; Omega D. Tate, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Ambria Simone
Terrell, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Gerienne Nieara White, Bachelor
of Science in Pharmaceutical Sciences; Kayla Denise Williams, Bachelor of Science
in Nursing in Nursing.

Calcasieu

Lake Charles: Thomas Bel, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Paul George Guidry, Bachelor
of Science in Pharmaceutical Sciences†; Kasey Hargrave Larsen, Master of Education
in Educational Leadership; Stacey Marie LeGros, Master in Occupational Therapy in
Occupational Therapy; Jennifer Moore Penney, Master of Education in Curriculum & Instruction;
Nicholas Paul Simien, Bachelor of Arts in Psychology.

Sulphur: Samantha Kay Prejean, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Darby Leigh Richard,
Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Vinton: Barbara Boulet Bartlett, Master of Science in Counseling.

Caldwell

Columbia: Abigail Marie Bailey, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant; Theresa
Joyce Hines Ellerbe, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Alyssia Ja’kyla English,
Bachelor of Arts in Psychology; Jarrett D. Gomez, Associate of Science in Occupational
Therapy Assistant^; Courtney Vanessa Mills, Associate of Science in Occupational Therapy
Assistant^; Carri Marie Nugent, Associate of General Studies in General Studies (Two
Year); Kathrine Scott Stapleton, Bachelor of Business Administration in Business Administration.

Grayson: Mitchell Louis Estes, Bachelor of Business Administration in Risk Management & Insurance;
Jonathan Folds, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant; Brooklyn Elizabeth
Hatten, Bachelor of General Studies in General Studies *; Brittany M. Rushing, Master
of Education in Educational Leadership; Seth P. Tackett, Doctor of Education in Curriculum
& Instruction.

Catahoula

Harrisonburg: Jerica Ashley Sellers, Bachelor of Business Administration in Accounting.

Jonesville: Addison L. Edwards, Bachelor of Science in Kinesiology *; Claudia Nicole Franklin,
Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management & Marketing.

Claiborne

Homer: Michael Dexter, Master of Science in Nursing in Nursing.

Concordia

Ferriday: Cassidy Laverne Dixon, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Nathaniel J. Smith,
Doctor of Pharmacy (Pharm.D.) in Professional Pharmacy; Helen Jewell White, Master
of Education in Educational Leadership.

Monterey: Shelbi M. McManus, Bachelor of Science in Kinesiology†;Morgan Lynn White, Master of Education in Educational Technology Leadership;Sarah Ann Womack, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant^;Richard Noah Young, Bachelor of Arts in Psychology†.

Vidalia: Vianey Lozada, Master of Education in Curriculum & Instruction;Christopher Pate Shirley, Bachelor of Science in Construction Management *.

DeSoto

Frierson: Alyssa Marie Garner, Bachelor of Science in Health Studies: Pre-Professional Health
Studies.

Gloster: Sarah Glenn Duncan, Doctor of Education in Curriculum & Instruction;

Logansport: Assiah D. Mitchell, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management
& Marketing.

Mansfield: Essence Kriscila Gillyard, Bachelor of Science in Biology; Olivia Leigh Anne Moore,
Bachelor of Science in Toxicology.

Stonewall: Veronica Nicole Cochran, Bachelor of General Studies in General Studies*; Kevin Daniel
Coleman, Master of Arts in Criminal Justice; Justin Daniel Smith, Bachelor of Science
in Nursing in Nursing.

East Baton Rouge

Baton Rouge: Michelle Ashley Anderson, Master of Education in Educational Leadership; Derek Neal
Ardoin, Master of Science in Psychology; Rachel Elizabeth Cervantes, Master of Education
in Curriculum & Instruction; Jon Patrick Claitor, Bachelor of General Studies in General
Studies;Destyni I’Ryon Garrison, Bachelor of Arts in Psychology;Jarvierre Devante’ Harris, Master of Science in Psychology;William Henry Pierre Ledet, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences;Michael Treyson Miller, Master of Education in Educational Leadership;Jawatha LaBrinia Shannon Forrest, Bachelor of General Studies in General Studies;Michael Jerome Stewart Jr., Master of Business Administration in Business Administration;Katelyn Victoria Wilkerson, Master of Arts in Communication;Antonio Leo Williams, Master of Public Administration in Public Administration.

Greenwell Springs: Landon Lewis Breckwoldt, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences*; Collin
Strickland, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†.

Zachary: Kris A. Dennis, Master of Education in Educational Leadership;Claire Goynes, Bachelor of Science in Radiologic Technology†;LaLauni Lynn Green, Master of Public Administration in Public Administration.

East Carroll

Lake Providence: Philip B. Brown III, Bachelor of Science in Agribusiness; Anne Marie Walters, Bachelor
of Science in Pharmaceutical Sciences.

Transylvania: Taylor Briana Isaac, Bachelor of Arts in Criminal Justice.

Evangeline

Basile: Brittany Randell, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Ville Platte: Sydney Blake Fontenot, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†; Cherie Soileau,
Master of Education in Curriculum & Instruction.

Franklin

Baskin: Isaac Boies McBroom, Bachelor of Science in Agribusiness.

Gilbert: Carmel Haring Faughn, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Jessica Lynn Rodgers,
Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Winnsboro: Tara Banks, Master of Education in Educational Leadership; Gary Jovance Fletcher
Jr., Bachelor of Science in Kinesiology; Paige Marie Galloway, Bachelor of Science
in Elementary Education  (Grades 1-5)*; Caleb Ashley Holloway, Bachelor of Science
in Pharmaceutical Sciences‡; Kaylee Grace King, Bachelor of Science in Kinesiology*;
Cole Murray Linder, Bachelor of Arts in Political Science; Michael Tanner Roberts,
Bachelor of Arts in Criminal Justice; Ashley Blount Schulte, Doctor of Education in
Curriculum & Instruction; Elijah M. Ward, Bachelor of Science in Agribusiness; Andrew
Blake Welch, Bachelor of Science in Agribusiness; Kristy Biddy Williams, Master of
Education in Curriculum & Instruction.

Wisner: Rachael Ann Allert, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant~; Tyler
Lane, Bachelor of Business Administration in Business Administration.

Grant

Colfax: Ashlynn Elizabeth Calk, Bachelor of Science in Biology†.

Dry Prong: Hannah Clarius Gates, Master of Education in Educational Leadership;Matthew W. Nugent Jr., Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences.

Georgetown: Shanya An Canoe, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Pollock: Erica Firment, Master of Education in Educational Leadership.

Iberia

Jeanerette: Erin Jane Rodriguez, Bachelor of Arts in Psychology.

New Iberia: Tanayra Durand, Bachelor of Arts in Psychology; Ashley Johnson Green, Master of Education
in Educational Leadership; Jessica Ryes, Master of Science in Psychology.

Jackson

Chatham: Caitlyn Elizabeth Cooke, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Eros: HaleyAnn Elizabeth Harper, Bachelor of Business Administration in Business Administration;
Kattie Renea Read, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant; Erica Elaine
Renwick-Knox, Bachelor of Business Administration in Business Administration.

Jonesboro: Asynia S. Leonard, Bachelor of Arts in Psychology†; Kori E. Thomason, Bachelor of
Science in Speech-Language Pathology†; Jordyn Marie Wallis, Bachelor of Science in
Elementary Education  (Grades 1-5)*.

Quitman: Caleb Shelby Chestnut, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Alison Michele
Decou, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Hunter Ty Deese, Associate of General
Studies in General Studies (Two Year)~.

Jefferson

Gretna: Yolecia Wonshonta Addison, Bachelor of Arts in Psychology.

Harvey: Terrishan Monique Howard, Bachelor of Business Administration in Management; Dina
Deborial Smith, Master of Business Administration in Business Administration.

Kenner: Monique Guitterrez, Master of Education in Educational Leadership.

Marrero: Roman Prunty, Bachelor of Business Administration in Risk Management & Insurance;
Toya Michelle Valentine, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Metairie: Victoria Elizabeth Badeaux, Master of Education in Educational Technology Leadership;
Bradley Thomas Haynes, Bachelor of Business Administration in Business Administration;
Latoya Taylor, Master of Education in Educational Technology Leadership; Andrea Rose
Waguespack, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

New Orleans: Kerrion Doshon Henry, Bachelor of Arts in Communication.

River Ridge: Taylor Marie Beauchamp, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†; Renesha
Renee Tobias, Bachelor of Arts in Psychology.

Terrytown: Misty Ann Romain, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management &
Marketing.

Lafayette

Carencro: Christina Ruth Laday, Master of Education in Educational Leadership.

Lafayette: Susan Rene’ Arceneaux, Master of Public Administration in Public Administration;
Deja Chanell Brown, Master of Science in Psychology; Darce’ Boudreaux Byrd, Master
of Arts in Criminal Justice; Halli Ann Declouet, Bachelor of Arts in Criminal Justice;
Cole James Doucet, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†; Julia Anne Folse,
Master of Arts in Criminal Justice; Brandon James Hebert, Bachelor of Science in Pharmaceutical
Sciences; Mary Kathryn Huval, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†; Lisa
Fontenot Lynch, Master of Education in Educational Leadership; Adrienne Fontana Tidwell,
Master of Education in Curriculum & Instruction; Carrie Chicola Varino, Master of
Education in Curriculum & Instruction.

Scott: Kami Whitney Chargois, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences*; Travis John
Lapoint, Bachelor of Arts in Political Science*.

Youngsville: Mary Hataway, Master of Arts in History; Lexie Marie Richardson, Bachelor of Science
in Pharmaceutical Sciences; Rashida Oni Taylor, Doctor of Philosophy in Marriage &
Family Therapy.

Lafourche

Lockport: Austin Patrick Barrios, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Josie Lynn
Cortez, Master of Science in Psychology.

Raceland: Blair Elizabeth Landry, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Thibodaux: Stacie Bourgeois, Master of Education in Curriculum & Instruction.

LaSalle

Jena: Kailey Brooke Appleby, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy; Sidney
Claire Gresham, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant; Chelsea Ingle,
Bachelor of Arts in Psychology; Katelyn Shere’e Keene, Master of Business Administration
in Business Administration; Bailey Morgan Turnage, Bachelor of Science in Pharmaceutical
Sciences†.

Olla: Jewelly Alyssa Barbo, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Jonna Michelle Cruse,
Bachelor of Science in Secondary Education & Teaching; Johanna Siegel Welch, Bachelor
of Science in Health Studies: Health Care Management & Marketing.

Trout: Jenna W. Franklin, Bachelor of Arts in Psychology†.

Tullos: Jamie Lyn Allbritton, Bachelor of General Studies in General Studies.

Lincoln

Choudrant: Rachel Spillers, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Ruston: Nicole Leigh Brashear, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; April Joy
Chapman, Master of Arts in Teaching in Elementary Education & Special Education Minor/Moderate
Grade 1-5; Cameron Nicole LeBlanc, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†;
Denise Michelle Lewis, Master of Public Administration in Public Administration; Mckenzie
H. Roebuck, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Mallory Elizabeth Rogers, Master
of Education in Educational Leadership.

Simsboro: Kristen Marie Boydstun, Bachelor of Arts in Psychology; Halie Nichole Robinson, Bachelor
of Science in Pharmaceutical Sciences*.

Livingston

Denham Springs: Theresa A Callicott, Master of Education in Educational Technology Leadership; Aimee
Cloyd, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Rachel Pharr Pope, Master of Education
in Curriculum & Instruction; Timothy Dean Roberts, Bachelor of Science in Pharmaceutical
Sciences; Charlette Ann Thorne, Bachelor of General Studies in General Studies.

Livingston: Tabitha Truax, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Springfield: Alexa Katherine Madron, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences.

Walker: Abigail Marie Edwards, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†.

Madison

Tallulah: Bryan Connor Ashley, Master of Business Administration in Business Administration;
Alana Chaffin Florice, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Kevin D. Jones II,
Bachelor of Science in Kinesiology; Brandon W. Powers, Associate of General Studies
in General Studies (Two Year); Hope Nakiesha Wells, Bachelor of Music in Music.

Morehouse

Bastrop: Stormy Lee Bradford, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant; Gurs’thangel
Fayon Cotton, Bachelor of Arts in Psychology*; Mandy Marie Franklin, Master of Science
in Speech-Language Pathology; Morgan Daud Ghaedi, Bachelor of Science in Pharmaceutical
Sciences; McKenzie Morris Goodson, Bachelor of Arts in Psychology; Morgan Marie Grayson,
Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Austin David Hester, Bachelor of Business
Administration in Risk Management & Insurance; Alexis Nicole Page, Bachelor of Arts
in Communication‡; Rachael Nicole Peralta, Bachelor of Arts in Modern Languages; Alexandria
Paige Smith, Bachelor of Business Administration in Marketing; Jaia Perrae’ Smith,
Bachelor of Arts in Psychology; Alexicia Jashon Thomas, Associate of Science in Occupational
Therapy Assistant; Katina Renea Washington, Master of Public Administration in Public
Administration.

Collinston: Savannah B. Cooper, Bachelor of General Studies in General Studies; Ramona Ringle,
Bachelor of General Studies in General Studies.

Oak Ridge: Kaitlynn Kai Harris, Master of Education in Educational Leadership; Stephanie Michelle
Robinson, Master of Public Administration in Public Administration.

Natchitoches

Campti: Tai Stinque Allen, Bachelor of Business Administration in Risk Management & Insurance.

Natchitoches: Colby A. Carey, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Maya Anne Lucas, Bachelor
of Science in Kinesiology; Azaria Rochelle Revels, Bachelor of Arts in Communication;
Katelyn Elizabeth Yopp, Bachelor of Arts in Psychology*.

Orleans

New Orleans: Rashonda Ruby Azore, Bachelor of Arts in Psychology; Mekayla Dominique Chisom, Bachelor
of General Studies in General Studies; Dustin Paul Gagliano, Bachelor of Business
Administration in Business Administration;Andrew Jeffrey Hall, Master of Education in Educational Technology Leadership;Melissa Johnson, Master of Education in Curriculum & Instruction;Brianna Righteous, Master of Education in Educational Technology Leadership;Gabrielle Dominique Scioneaux, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant;Dodie Caroline Thibodeaux, Bachelor of Science in Elementary Education  (Grades 1-5).

Ouachita

Calhoun: Amanda Lynn Baldwin, Master of Arts in Gerontology; Wesley D. Banks, Bachelor of
Science in Pharmaceutical Sciences; Garrett Andrew Boone, Master of Science in Exercise
Science; Collin Reid Hatten, Bachelor of Science in Construction Management; Haven
Michael Johnston, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy; Joshua Taylor
Pennebaker, Bachelor of Science in Kinesiology; Clinton Tucker Perodeau, Bachelor
of Science in Kinesiology*; Abigail Nicole Scallan, Bachelor of Science in Nursing
in Nursing; Rachel Love Stevens, Master of Education in Curriculum & Instruction;
Addison Grace Zeigler, Bachelor of Arts in Communication.

Monroe: Khaldoun S. Abdelwahed, Doctor of Philosophy in Pharmacy; Christian Paul Amy, Bachelor
of Arts in Political Science*; Richard A. Anderson, Jr., Bachelor of General Studies
in General Studies; Kayla Alexus Arnold, Bachelor of Arts in Psychology; Milan Fellows
Arpino, Bachelor of Business Administration in Finance†; Milan Fellows Arpino, Bachelor
of Business Administration in Risk Management & Insurance†; Kaitlyn Marie Ballard,
Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Pramila Basnet, Bachelor of Science in
Nursing in Nursing*; Deborah LeCroy Beaver, Master of Public Administration in Public
Administration; Kirsten Bell, Bachelor of Science in Speech-Language Pathology; Jonta’
McKeel Belton, Master of Education in Curriculum & Instruction; Lauren Katherine Bihm,
Master of Science in Speech-Language Pathology; Ewa Anna Blackburn, Master of Arts
in History; Amanda Nicole Bonham, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant^;
Shelly Booth, Master of Education in Curriculum & Instruction; Yolanda Tonora Boston,
Master of Arts in Criminal Justice; Emma Johne’ Boudreaux, Master in Occupational
Therapy in Occupational Therapy; Felicia Donson Boyd, Master of Education in Curriculum
& Instruction; Jacob W. Boykin, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†; Tracy
Brandly, Bachelor of Arts in Psychology; Mikayla Denise Broadnax, Bachelor of Business
Administration in Business Administration; Anne Colin Brooks, Associate of Science
in Occupational Therapy Assistant; Chirita L. Brown, Bachelor of Business Administration
in Business Administration; Ashley Nichole Bunch, Bachelor of Arts in Psychology;
John Butler III, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Raylee Michelle Butler, Bachelor
of Science in Kinesiology*; Crislyn Nicole Bynog, Bachelor of Arts in History‡; Marshala
Carter, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Luiza Charnyshova, Bachelor of Business
Administration in Management; Garryn Scott Chowns, Bachelor of Science in Construction
Management; Jeremy Lane Clack, Associate of General Studies in General Studies (Two
Year); Dylan Matthew Claiborne, Bachelor of Science in Kinesiology; Jeremy J. Clark,
Bachelor of General Studies in General Studies; Leah N’shay Cook, Bachelor of Arts
in Psychology; Logan Patton Crain, Associate of General Studies in General Studies
(Two Year); Kurt Wayne Cunningham, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Shonda
Daniels, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant; Helen N. Davila,
Bachelor of Business Administration in Marketing†; Mary Lynn DiGiulian, Master of
Education in Curriculum & Instruction; Victoria Kreischer Dial, Bachelor of Science
in Nursing in Nursing; Teddrick Darnell Dugano, Master of Education in Educational
Leadership; Logan Scott Dugas, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Caroline
Elaine Edge, Master of Science in Speech-Language Pathology; Antoinee Jakeia Ellis,
Bachelor of General Studies in General Studies; Jennifer N. Eubanks, Bachelor of Science
in Pharmaceutical Sciences‡; Lauren Trulicia Fitch, Master of Science in Exercise
Science; Jesse Donovan Flunder, Master of Public Administration in Public Administration;
Marisa Ford, Bachelor of Science in Biology; Madeline M. Gatte, Bachelor of Arts in
Psychology; Rudhan Ghimire, Bachelor of Science in Speech-Language Pathology*; Morgan
Elizabeth Goings, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant; Barbara
L’kya Goins, Bachelor of Fine Arts in Art*; Maria Teresa Green, Bachelor of General
Studies in General Studies; Taylor C. Guice, Bachelor of Business Administration in
Finance‡; David Austin Haman, Bachelor of Science in Kinesiology; Mary Kathryn Hanks,
Bachelor of Business Administration in Business Administration; Noah Reid Hartline,
Bachelor of Science in Kinesiology*; LaToya Denise Hayes, Bachelor of Arts in Criminal
Justice; Tony Lavelle Hill Jr., Bachelor of Science in Secondary Education & Teaching;
Marcus M. Hogg, Bachelor of Business Administration in Business Administration; Rutshainy
Jeanet Holder, Master of Business Administration in Business Administration; Ajazhane
Horne, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management & Marketing;
Anissa Jackson Horne, Master of Arts in Criminal Justice; A’Mayah Antoine’t Howard,
Bachelor of Science in Kinesiology; Karissa Renae Humphries, Doctor of Philosophy
in Marriage & Family Therapy; William T. Hunt, Bachelor of Science in Health Studies:
Health Care Marketing & Management ; Holly Ann Hutson Gray, Bachelor of Arts in Psychology;
Alexis Paige Ingram, Bachelor of Arts in Psychology*; Lorena Claudia Jenson, Bachelor
of Science in Nursing in Nursing; Coleman E. Johnson, Bachelor of Business Administration
in Marketing; Jabari DeShawn Johnson, Bachelor of Science in Kinesiology; Kennedy
Grace Johnson, Bachelor of Arts in Communication*; Robert Johnson, Bachelor of Arts
in Psychology; Christian Dianne Johnston, Master of Arts in Marriage & Family Therapy;
Wyatt Drake Jolley, Bachelor of Science in Construction Management; Kaylan Allena
Jowers, Master of Science in Speech-Language Pathology; Analise Margarita Kelly, Bachelor
of General Studies in General Studies; Timothy Roshawn Kelly IV, Bachelor of General
Studies in General Studies; Mark Ian Kerry, Master of Science in Biology; Robert Travis
Kersh, Master of Science in Psychology; Cecilia Kieliszewski, Master of Science in
Exercise Science; Paige Marie Kirkham, Bachelor of Science in Nursing in Nursing;
Stori Elizabeth Kramel, Master of Science in Exercise Science; Haley Nicole Landry,
Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†; Nicholas Gerard Lee, Bachelor of
Science in Pharmaceutical Sciences; Kristofor Emmanuel Lemons, Bachelor of Arts in
Criminal Justice; Courtney Danielle Lewis, Bachelor of Arts in Psychology; Kourtni
Trichelle Lewis, Master of Education in Educational Technology Leadership; Krystin
Nicole Angelique Louis, Bachelor of Arts in Psychology; Jessica Graves Louque, Master
of Public Administration in Public Administration; Kelly P. Lowery, Bachelor of Arts
in Psychology; DeSaree LaShay Lucas-Player, Master of Education in Educational Leadership;
Louay M. Mahrous, Bachelor of Science in Kinesiology; Gannon Monte Malone, Bachelor
of Science in Biology‡; Comalethia Alonzietta Manning, Master of Public Administration
in Public Administration; LaDazcha Shanquis May, Bachelor of Arts in Psychology; Ventiane
Grace Ebang Mboulou, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Stewart Grant
McKnight, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Lillie Renae Mclain, Associate
of General Studies in General Studies (Two Year); Jeron Glynn Medaries, Master of
Business Administration in Business Administration; Skylar Lynette Mims, Bachelor
of Science in Nursing in Nursing; Larry Wayne Mize, Master of Science in Psychology;
Caroline Elizabeth Moeller, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences*; De’Anjoylic
Latrrice Moore, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Hillari Leigh Morse,
Bachelor of Arts in Political Science; Myca Helmer Moss, Bachelor of General Studies
in General Studies; Janiece L. Mott, Bachelor of Fine Arts in Art; Mary Katherine
Murphy, Master of Arts in Teaching in Secondary Education & Special Education Minor/Moderate
Grade 6-12; Jackie Denise Nash, Bachelor of Arts in Psychology; Ashley Lauren Nix,
Master of Education in Educational Leadership; Nathan Nolan, Bachelor of Business
Administration in Risk Management & Insurance; Krista Laure Parker, Bachelor of Arts
in Psychology; Tulsi Paresh Patel, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Lois
Katherine Payne, Associate of General Studies in General Studies (Two Year); Virginia
A. Payne, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management & Marketing;
Elijah Vasquez Perales, Master of Science in Exercise Science; Emily-Kate Nicole Perrin,
Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†; Mikiyah Donyea Pratt, Bachelor of
Arts in Psychology; Anna Marie Rachal, Bachelor of Science in Nursing in Nursing*;
Corey Ellis Rachal, Bachelor of Science in Toxicology; Jessica Camille Reynolds, Master
of Science in Exercise Science; Miranda Robinson, Master of Public Administration
in Public Administration; Cheryl Brooks Rogers, Master of Education in Educational
Leadership; Jayson David Rogers, Associate of General Studies in General Studies (Two
Year); Madeline Grace Rogers, Bachelor of Science in Biology†; Jessica J. Rucks, Bachelor
of Business Administration in Management; Katye Jean Sain, Associate of Science in
Occupational Therapy Assistant^; Brishauna Renee Scurfield, Master of Education in
Educational Technology Leadership; Caycee Leigh Shaw, Master of Science in Speech-Language
Pathology; Dipiksha Shrestha, Master of Business Administration in Business Administration;
Shrill Shrestha, Bachelor of Science in Computer Science‡; Coledia M. Skipper, Master
of Business Administration in Business Administration; Madelynn Brooke Smith, Associate
of General Studies in General Studies (Two Year); William Edward Smith II, Bachelor
of Science in Kinesiology†; Samariah G. Spivey, Bachelor of Science in Kinesiology;
Natalie Michelle Stacy, Bachelor of Business Administration in Business Administration;
Alexander Michael Tao, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Carolyn Poe Taylor,
Associate of General Studies in General Studies (Two Year); Madisyn Jo Underwood,
Bachelor of Business Administration in Marketing; Austin Balthazar Vaughn, Master
of Business Administration in Business Administration; Eileene Marie Victorian, Master
of Public Administration in Public Administration; Logan Kyle Vidrine, Associate of
Science in Occupational Therapy Assistant; Amber Leigh Vorisek, Bachelor of Science
in Nursing in Nursing; Maurie C. Weldon, Master of Business Administration in Business
Administration; Danielle Faith Wheeler, Master of Business Administration in Business
Administration; Moesha Tja Wiley, Bachelor of General Studies in General Studies*;
Brandon Jabari Williams, Bachelor of Arts in Psychology; Casey S. Williams, Bachelor
of Business Administration in Business Administration; Myesha Danyel Williams, Bachelor
of Business Administration in Business Administration; Treyvonne L. Williams, Bachelor
of Business Administration in Business Administration; Brittany Lea Williamson, Bachelor
of Science in Elementary Education ; Zijian Zhou, Bachelor of Business Administration
in Accounting.

Sterlington Cayden J. Cromwell, Bachelor of Science in Construction Management; Alyssa Kelsly
Easom, Bachelor of Arts in Psychology*; Sydney Cyan Forbes, Bachelor of Science in
Nursing in Nursing; Felicia Rae Hailey, Bachelor of Science in Nursing in Nursing;
Ashton Blaine Townsend, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Bailey Grace Tucker,
Bachelor of Business Administration in Management; Molly-Claire Lynn West, Bachelor
of Business Administration in Marketing; Ellie Samantha Young, Bachelor of Arts in
Psychology.

West Monroe: Shabnam B. Ajani, Bachelor of Arts in Psychology; Shelbey Allen, Bachelor of Arts
in Psychology; Tammi W. Armstrong, Bachelor of Science in Computer Science; Ashlyn
Brooke Audirsch, Bachelor of Arts in Psychology†; Allie Anne Bell, Associate of Science
in Occupational Therapy Assistant^; Austin Caleb Booth, Bachelor of Business Administration
in Risk Management & Insurance; Benjamin Brady Buffington, Master of Public Administration
in Public Administration; Timothy Dustin Bumgardner, Bachelor of Science in Biology;
Sandrea Nataki Carston, Bachelor of Arts in Psychology; Abbie Dortch Cates, Master
of Education in Educational Leadership; Charles J. Coleman II, Bachelor of Science
in Computer Science; Erin Macey Copeland, Bachelor of Arts in Communication; Brianna
Marie Corrent, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Zandra Davis, Master of
Education in Curriculum & Instruction; Jamye Glass Dean, Associate of Science in Occupational
Therapy Assistant^; Amy S. Hicks, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Nathaniel
Allan Wade Flores, Bachelor of Arts in Communication; Mazy Patin Ford, Bachelor of
Science in Nursing in Nursing; Robert Scott Foust, Bachelor of General Studies in
General Studies; Anna-Marie Freeland, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†;
Thomas DeForrest Futch, Bachelor of Science in Kinesiology; Jesus DeJesus Garcia III,
Bachelor of Science in Secondary Education & Teaching; Joy Lanee Gardner, Bachelor
of General Studies in General Studies; Joey Tillman Gardunio, Bachelor of Business
Administration in Management; ChaDeeja Green, Bachelor of General Studies in General
Studies*; Brittany N. Hall, Master of Public Administration in Public Administration;
John Peyton Hattaway, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Katrina Logan Hatter,
Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy; Stephanie Nicole O’Bryant,
Master of Science in Nursing in Nursing; Tyneka Odessa Hill, Master of Arts in Criminal
Justice; Marce Wurmone Houston, Master of Education in Educational Leadership; Natalie
Elizabeth Howard, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant^; Payton
BreeAnn Hukill, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Nicole Marie Johnson,
Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Benjamin Daniel Jones, Bachelor of
Business Administration in Risk Management & Insurance*; Samuel Wyatt Jordan, Bachelor
of Business Administration in Business Administration; Hope R. Kepper, Bachelor of
Science in Kinesiology; Kristin Brooke Killian, Bachelor of Science in Health Studies:
Health Care Marketing & Management ; Hasten Glenn Langston, Bachelor of Science in
Biology; Mary Grace Littlefield, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant^;
Leslie Valerie Lofton, Bachelor of Business Administration in Management*; Daniel
Wayne Lowry, Bachelor of Business Administration in Computer Information Systems;
Sydney Rachel Martin, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Jacob Daniel Mayo,
Bachelor of General Studies in General Studies*; Raeni Michelle McGrew, Bachelor of
Arts in Psychology; Taylor Marie McKee, Bachelor of Science in Nursing in Nursing;
Landon Ray Meador, Bachelor of Arts in Psychology; Kirsten A. Mitchell, Bachelor of
Science in Nursing in Nursing; Maya Denise Moore, Bachelor of Arts in Criminal Justice;
Mason J. Nichols, Bachelor of Science in Secondary Education & Teaching*; Joshua Mickel
Norris, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Meghan B. Olinger, Master of Public
Administration in Public Administration; Elysabeth Shannon Peoples, Bachelor of Fine
Arts in Art*; Samuel Luke Recoulley, Bachelor of Science in Construction Management*;
Kane Rhodes, Bachelor of Business Administration in Management; Cody W. Rikard, Bachelor
of Science in Construction Management; George Edward Rogers, Bachelor of Music in
Music; Megan Lynn Russell, Bachelor of General Studies in General Studies; Andrea
Michelle Smith, Associate of General Studies in General Studies (Two Year); Ashlee
Terbot Steele, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Rachel Danielle Stowe, Bachelor
of Science in Nursing in Nursing; Erica Grace Strider, Bachelor of Science in Health
Studies: Health Care Management & Marketing; Angel Szeto, Bachelor of Arts in English‡;
Cade Ashton Talbot, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Kaitlin Rose Tarver,
Bachelor of Arts in Psychology*; Jenessa Starr Taylor, Master of Arts in English;
Jarmarlon Rayshaun Thompkins, Master of Public Administration in Public Administration;
Heaven Leigh-Nicole Urbanczyk, Master of Education in Educational Technology Leadership;
Tamara Smalling Usery, Bachelor of General Studies in General Studies; Franklin Cole
Walden, Bachelor of Science in Kinesiology†; Ashlyn Rose Walker, Associate of Science
in Occupational Therapy Assistant; Breanna Crow Wheelis, Bachelor of Arts in Psychology*;
Terra Brooke Wilcher, Master of Science in Psychology; Tristian Mavrick Wilhite, Bachelor
of Business Administration in Business Administration; Adrienne Taylor Williams, Bachelor
of Arts in History; Madison A. Yelverton, Bachelor of Science in Speech-Language Pathology.

Pointe Coupee

New Roads: Anelcia Briel Mary Rayford, Master of Arts in Criminal Justice.

Rapides

Alexandria: Preston Z. Brossett, Bachelor of Science in Construction Management*; Lillian Renae
Dixon, Bachelor of Arts in Communication; Reem Sami Farhat, Bachelor of Science in
Biology*; Laigan Alynda Green, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Kristian
LeAnn Gunter, Master of Education in Educational Leadership; Ta’kedra S. Howard, Bachelor
of Business Administration in Management; Kennedy K. Jefferson, Bachelor of Business
Administration in Management; Sarah Danielle Kerry, Bachelor of Science in Nursing
in Nursing; Madeline Marie Mitchell, Master of Science in Psychology; Ethan Paul Saucier,
Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences†; Kelsey Lynn Williams, Master of Science
in Psychology.

Boyce: Morgan Reneisha Andrews, Bachelor of Science in Toxicology;Chelsea Bock, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences;Ashley B. Jones, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences*;Peyton Ann Wilder, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Marketing &
Management.

Deville: Elizabeth Nicole Creager, Master of Arts in Criminal Justice.

Elmer: Jillian A. Stokes, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant^.

Glenmora: Morgan G. Calhoun, Bachelor of Arts in Psychology.

Lecompte: Cecilia Ryder, Master of Science in Psychology.

Pineville: Bailey Elizabeth Antony, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Anna M. Bennett,
Bachelor of Science in Construction Management‡; Jaze Elizabeth Dukes, Bachelor of
Business Administration in Marketing*; Sabrina Lerrk Ith, Associate of General Studies
in General Studies (Two Year); Dion D. Payne, Bachelor of Science in Kinesiology;
Levi Smith Roberts, Bachelor of Science in Construction Management*; Devan Allen Roy,
Master of Business Administration in Business Administration; Katelyn Nicole Roy,
Associate of Science in Occupational Therapy Assistant^; Marissa Renee Wyatt, Bachelor
of Science in Nursing in Nursing.

Woodworth: Makaylin Claire McLeod, Master of Education in Curriculum & Instruction; Gabriella
Diane Roy, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Red River

Coushatta: Amanda Caroline Longino, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Skyler D.
Williams, Master of Science in Psychology.

Richland

Delhi: Rachel C. Cantin, Master of Education in Educational Leadership; Jarad Lee Norris,
Master of Education in Educational Leadership; Andrew Scott Wilson, Bachelor of Science
in Nursing in Nursing.

Mangham: Ashley Grace Grant, Bachelor of Arts in Communication; Samantha Kay Hill, Bachelor
of Science in Nursing in Nursing; Victoria Blake Mercer, Bachelor of Science in Toxicology;
Allanis Briana Obriant, Bachelor of Science in Nursing in Nursing*.

Rayville: Zachary A. Bickford, Bachelor of Science in Computer Science; Erin E. Branch, Bachelor
of Science in Nursing in Nursing; Alyssa Ann Brown, Master in Occupational Therapy
in Occupational Therapy; Dana Calloway Hendrix, Master of Education in Educational
Leadership; Jeanie Michelle Johnson, Master of Business Administration in Business
Administration; T’Era Gaytryce Jones, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Ashlynn
M. Jordan, Bachelor of Arts in Criminal Justice; April McClure, Master of Education
in Curriculum & Instruction; William Bradford Moody, Bachelor of Science in Biology;
Samantha Paige Raney, Bachelor of General Studies in General Studies.

Sabine

Florien: William Lawrence Dewil, Bachelor of Business Administration in Business Administration*;
Jenna E. Gray, Bachelor of Arts in Psychology; Chase Aaron Hopkins, Bachelor of Science
in Construction Management*; Colby David Matthews, Bachelor of Business Administration
in Management.

St. Charles

Luling: Emma Lauryn Dufrene, Bachelor of Science in Construction Management; Brennan Grace
Young, Bachelor of Science in Kinesiology*.

St. Rose: Dakota James Torbert, Bachelor of Science in Kinesiology.

St. Helena

Independence: Jessica M. McAllister, Master of Education in Curriculum & Instruction.    

St. John the Baptist

Edgard: Kelly Lynn Perret, Master of Education in Educational Technology Leadership; Jaylan
Monae Pierce, Bachelor of Science in Biology.

La Place: Emily M. Haner, Bachelor of Business Administration in Business Administration; Fantasia
Sterling, Bachelor of Arts in Psychology.

St. Landry

Opelousas: Erin Zh’Nae Dargin, Bachelor of Arts in Psychology; Emily M. Dean, Master in Occupational
Therapy in Occupational Therapy.

St. Martin

Breaux Bridge: Katie-Oline Marie Douet, Master of Education in Curriculum & Instruction; Rachael
Elizabeth Simon Guillory, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science; Kristy
Ann Underwood, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Saint Martinville: Brooke J. Bourgeois, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Kameryn Tynille
Bonhomme, Bachelor of Arts in Psychology; Samuel Thomas Robichaux, Bachelor of Science
in Pharmaceutical Sciences; Ana Nicole Soriano, Bachelor of General Studies in General
Studies.

St. Mary

Baldwin: Apryl Elizabeth Bourque, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences.

Franklin: Shylon Pierre Francis, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences.

Morgan City: Brandi Nicole Albarado, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences*.

St. Tammany

Covington: Stephanie Llull Jeanfreau, Master of Science in Nursing in Nursing; Sydney Leilani
Marie Larousse, Bachelor of Business Administration in Marketing†; Michael Anthony
Millet, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy; Aaron Vu Nguyen, Master
of Science in Biology; Joseph Auxford Pratt, Bachelor of Science in Pharmaceutical
Sciences; Ashley Denise Sheffield, Master of Public Administration in Public Administration;
Landon Matthew Smith, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences*.

Madisonville: Kristin Cathryn Karr, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Mandeville: Alyssa Rose Carranza, Master of Education in Educational Leadership.

Slidell: Allison R. Comeaux, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Amoi C. Lyons,
Master of Science in Speech-Language Pathology; John Patrick Neal, Master of Science
in Biology; Falene Elana Nunez, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences.

Tangipahoa

Amite: Breandra Raechelle Brown, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Jude Thomas Giardina,
Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences.

Hammond: Breanna Gottschalck, Bachelor of Science in Biology‡; Courtney Renee’ Palisi, Master
of Education in Curriculum & Instruction; Amber Marie Powell, Master in Occupational
Therapy in Occupational Therapy; Kaleigh Susan Scallan, Associate of Science in Occupational
Therapy Assistant~.

Kentwood: Samantha Rae Hughes, Master of Education in Curriculum & Instruction; Meah Lashawn
Sims, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences.

Ponchatoula: Angelle F. Lynch, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Tensas

Saint Joseph: Matthew Charles Alexander, Master of Arts in Teaching in Secondary Education (Grades
6-12).

Waterproof: Seth Lawson Brown, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Terrebonne

Houma: Emmeline Dubose Brunet, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences; Erika Blanchard
LeBoeuf, Master of Education in Curriculum & Instruction; Megan Thibodaux, Master
of Science in Speech-Language Pathology; Jessica A. Washington, Master of Education
in Curriculum & Instruction.

Union

Bernice: Morgan Elise Evans, Bachelor of Arts in Criminal Justice‡; Dusty Bless Roberts, Bachelor
of Business Administration in Business Administration.

Downsville: Jordan Taylor Aswell, Bachelor of Fine Arts in Art; Joshua Seth Bailey, Bachelor
of Business Administration in Computer Information Systems*; Dylan Owen McCarty, Master
of Science in Exercise Science; Jacob Northcutt, Bachelor of Arts in History; Jacqueline
Nicole Thrash, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Farmerville: Tiana Janise Jones, Master of Public Administration in Public Administration;Shelby Elise St. Clair, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant^.

Marion: Anastaja MeShawn Caldwell, Bachelor of Arts in Psychology; Lara Ann Rhodes, Bachelor
of Arts in Psychology.

Vermilion

Abbeville: Addisyn Faye Dartez, Associate of Science in Occupational Therapy~; Christian Joseph
Trahan, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences‡.

Erath: Kristy Kloesel Hebert, Master of Education in Educational Leadership.

Kaplan: Hunter James Bertrand, Bachelor of Science in Biology; Evan Neil Hebert, Bachelor
of Science in Pharmaceutical Sciences†.

Washington

Franklinton: Ashton Daniel Corcoran, Bachelor of Science in Construction Management.

Webster

Heflin: Skylar Elizabeth Davis, Bachelor of Arts in Political Science*.

Minden: Morgan P. Rowland, Master of Science in Speech-Language Pathology.

Springhill: Sarah Kate McWilliams, Bachelor of Arts in Psychology†.

West Carroll

Epps: Lexie Rochel Porter, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management
& Marketing †.

Oak Grove: Courtney Nicole Bolding, Master of Education in Curriculum & Instruction; Tonya Denise
Gordon, Master of Education in Curriculum & Instruction; Ryan Doran Kincaid, Bachelor
of Arts in Psychology; Rebbecca Marie Rowland, Bachelor of Business Administration
in Business Administration.

Pioneer: Kasyn Hendrix Hale, Bachelor of Science in Elementary Education (Grades 1-5) *; Rachel
Nicole Steward, Bachelor of Arts in Psychology*.

West Feliciana

Saint Francisville: Megan Brown Welch, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Winn

Dodson: Bridget Anne Shows, Bachelor of Arts in Psychology.

Winnfield: Chasity Jordan, Master of Public Administration in Public Administration; Kaitlyn
E. Mercer, Master of Education in Educational Leadership.

OTHER STATES

AE (Armed Forces Europe)

FPO: Brittany Mia Japec, Master of Science in Psychology.

Alabama

Albertville: Emma Trechell Tharp, Bachelor of Arts in Criminal Justice.

Athens: Melinda Marie Magsig, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Glencoe: Brandon Taylor Brown, Master of Arts in History.

Mobile: Brittney Celeste Daniels, Master of Science in Psychology.

Arkansas

Bentonville: Hannah Elizabeth Morris, Master of Arts in Communication.

Cabot: Kymberli Mapp, Bachelor of Arts in Psychology.

Conway: Marci Medenwald Jacobsen, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Crossett: Victoria A. McGilton, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Ashleigh Elizabeth
Schlesier, Bachelor of Science in Pharmaceutical Sciences.

De Queen: Jessica Elise Williams, Bachelor of Arts in Psychology*.

El Dorado: Henley Lane Childs, Master of Science in Speech-Language Pathology; Justice Sierra
Elaine Oglethorpe, Bachelor of Science in Radiologic Technology.

Fort Smith: Anna Lucia Demmer, Master of Public Administration in Public Administration.

Hamburg: Lindsey Brooke Hogan, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Marketing
& Management*.

Hampton: Candice Ann Cayce, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Lake Village: Claire Janiece Keller, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Little Rock: Cody A. LeDoux, Master of Science in Counseling.

Sheridan: Charlie Nicole Names, Master of Science in Exercise Science.

Smackover: Sadie Bianca Bullard, Bachelor of Arts in Psychology.

Springdale: Molly Suzanne Lovelace, Bachelor of Science in Kinesiology.

Ward: Samantha Mantione, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

California

Campbell: Charla Dianne Garcia, Doctor of Philosophy in Marriage & Family Therapy.

El Segundo: Rhianna Rich, Master of Science in Psychology.

Fullerton: Danielle M. Barbaro, Master of Education in Educational Technology Leadership.

Lodi: Sarah Louise Paepke, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Manhattan Beach: Brandon Jaoquim Robert Loureiro, Doctor of Education in Curriculum & Instruction.

Modesto: Matthew James Groom, Master of Arts in History.

Orangevale: Talicia Littlefeather Rico, Bachelor of Science in Radiologic Technology.

Yorba Linda: Robert Amzi Conklin, Bachelor of Arts in Communication.

Colorado

Denver: Rachel Beauregard, Bachelor of Business Administration in Risk Management & Insurance*.

Florida

Milton: Melanie Suzanne Balliet, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Odessa: Martha Reaves Zentmeyer, Associate of Science in Occupational Therapy Assistant.

Pensacola: Patrick Mclendon, Bachelor of Science in Unmanned Aircraft Systems Management*.

Port St Lucie: Marie Ashley Quinones, Master of Arts in Gerontology.

Saint Augustine: Laurie McGann, Bachelor of Science in Radiologic Technology.

St Petersburg: Kevin Curtin, Master of Science in Psychology.

Tampa: Mateo Cuartas Arcila, Master of Business Administration in Business Administration.

Georgia

Alpharetta: Temitope Olayemi Fujamade, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management
& Marketing.

Decatur: Annisa B. Pirasteh, Doctor of Philosophy in Marriage & Family Therapy.

Evans: Rachel Hammond, Master of Science in Psychology.

Hinesville: Brionna Washington, Bachelor of Science in Dental Hygiene.

Iowa

West Des Moines: Sydney D.S. Gerritsen, Master of Education in Educational Leadership.

Kansas

Garden City: Eric Martin Heiman, Bachelor of Business Administration in Accounting.

Kentucky

Lexington: Daren Hall,Master of Arts in History.

Nicholasville: Tori Catherine Dobbie,Master of Business Administration in Business Administration.

Michigan

Farmington Hills: Kierra Simone Crockett, Master of Business Administration in Business Administration.

Lansing: Dawn Louise Del Rio, Doctor of Philosophy in Marriage & Family Therapy.

Macomb: Janelle Marie Bross,Doctor of Education in Curriculum & Instruction.

Missouri

Farmington: Mindy Carol Bradshaw, Bachelor of Arts in Psychology.

Springfield: Johnnie Presley,Doctor of Education in Curriculum & Instruction.

Steele: Jerrica Thomason Carter, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Mississippi

Brandon: Michelle Bazemore Ates, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Clinton: Derek Orlington Foggy, Bachelor of Arts in Music*.

Columbia: Wiley Wade Cleland, Bachelor of Business Administration in Risk Management & Insurance.

Flowood: Jessica Singleton, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Jackson: Miranda Montrece Magee, Master of Science in Psychology; Joslyn Kashay Wimbley, Bachelor
of Business Administration in Business Administration.

Mooreville: James T. Henry III, Bachelor of Science in Agribusiness†.

Natchez: Ashton Leigh Rymer, Master of Education in Educational Leadership.

Oxford: Jeffery M. Eubanks, Master of Education in Educational Technology Leadership.

Pascagoula: Christopher Broome, Master of Public Administration in Public Administration.

Pelahatchie: Amanda Paige Tucker, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Southaven: Charity James, Bachelor of Arts in Communication.

Starkville: Kolton Childress, Master of Science in Exercise Science. 

North Carolina

Charlotte: Byron Gerard Coley, Doctor of Philosophy in Marriage & Family Therapy.

Fuquay Varina: Julie Aline Carver, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management
& Marketing‡.

Holly Ridge: Chanda Ann Atkinson, Master of Science in Psychology.

New Jersey

Sewaren: Thomas Coleman,Doctor of Education in Curriculum & Instruction.

New York

Astoria: Daniel Sieber, Doctor of Philosophy in Marriage & Family Therapy.

Brooklyn: Shikira Chang, Master of Education in Educational Leadership; Andre Lyle, Master
of Education in Educational Leadership; Avanel Riley, Master of Education in Educational
Leadership.

South Glens Falls: Michael J. Rajter, Doctor of Education in Curriculum & Instruction.

Oklahoma

Bluejacket: Kari Dawn Tanner,Bachelor of Arts in Psychology.

Edmond: Natalie A. Bryant, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Pryor: Jordan Elmiger, Bachelor of Arts in Psychology†.

Pennsylvania

Mount Pleasant Mills:  Amy Sue Inch, Bachelor of Science in Health Studies: Health Care Management & Marketing.

South Carolina

Elgin: Raylene Patricia Ross, Master of Science in Counseling.

Greer: Yelizaveta Liokumovich, Bachelor of Science in Radiologic Technology.

Tennessee

Burns: Robert D. Harkness Jr., Bachelor of General Studies in General Studies.

Knoxville: Benjamin Justin McGlashen, Bachelor of Arts in Psychology; Derek Wallace, Master
of Science in Psychology.

Memphis: Graham Joseph Nunnelee, Bachelor of Science in Computer Science.

Ripley: Cameron Ray Barlow, Bachelor of Science in Kinesiology.

Texas

College Station: Kelli Norgaard, Doctor of Education in Curriculum & Instruction.

Coppell: Mason Riley Holt, Bachelor of General Studies in General Studies.

Dallas: Julia Frances Ash, Master of Science in Psychology.

Desoto: KeyShawn J. Johnson, Bachelor of Science in Toxicology.

Forney: Colby P. Suits, Bachelor of Science in Kinesiology*.

Friendswood: Tylan J. Shelby, Master of Business Administration in Business Administration.

Frisco: Joenique Renay Solco, Master of Education in Educational Leadership.

Georgetown: Jack Grisham Engelmann, Bachelor of Science in Kinesiology.

Glenn Heights: Inga Chevalier Jackson, Bachelor of Business Administration in Business Administration;
Danna T. Pridgett, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Grand Prairie: Walker J. Easton, Master of Science in Exercise Science.

Groveton: Leah Grace Minter, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Henderson: Tyra Dawn Williams, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Houston: Bryana Baines, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Danielle Catherine Griffith,
Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy; Allison Nicole Jackson, Bachelor
of Science in Dental Hygiene; Brianna Sam, Bachelor of Business Administration in
Business Administration.

Humble: Lakeshia Denise Green, Master of Science in Psychology.

Justin: Bryson Carter Wrobel, Bachelor of Business Administration in Risk Management & Insurance.

Katy: Brittany Nicole Scarbrough, Master of Public Administration in Public Administration.

Kingwood: Bethany Danielle Hellmers, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Lewisville: Kyle John Shelly, Master of Public Administration in Public Administration.

Little Elm: Jamie A. Means, Bachelor of Science in Health Studies: Pre-Professional Health Studies‡.

Longview: Austin Donnell Hawley, Bachelor of Science in Kinesiology.

Lubbock: Linda Kaye Wingfield, Master of Science in Nursing in Nursing.

Mansfield: Conner James Parsons, Bachelor of Business Administration in Business Administration.

McKinney: Madison Olivia Scheidler, Master in Occupational Therapy in Occupational Therapy.

Montgomery: Brandon Kyle Jones, Bachelor of Science in Construction Management.

North Richland Hills: Madison Grace Garza, Bachelor of Science in Kinesiology*.

Pearland: Adrianna N. Chavarria, Bachelor of Science in Kinesiology*.

Richardson: DeVonda Kay Hand, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Richmond: Kinshasa Rachel N. Ilag, Bachelor of Arts in Psychology*.

Stafford: Taneesha Smith, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Spring: Jennifer Arnold Garon, Master of Education in Curriculum & Instruction.

Tyler: Hannah Saryn Franks, Bachelor of Arts in Psychology.

Valley Mills: Logan Tyler Klaus, Bachelor of Science in Mathematics.

Utah

Riverton: Shelese Peterson, Master of Science in Psychology.

Virginia

Danville: McKayla Dawn Meadows, Master of Arts in History.

Stephens City: Megan Angeline Anderson, Master of Arts in Criminal Justice.

Washington

Bellevue: Katherine Nassans, Master of Science in Psychology.

Marysville: Trent Christopher Tingelstad, Bachelor of Business Administration in Business Administration*.

Wisconsin

Eau Claire: Alyssa Kay Clayton, Master of Science in Psychology.

INTERNATIONAL

Bahrain

Milan Fry, Master of Education in Educational Leadership.

Bangladesh

Neshat Masud, Doctor of Philosophy in Pharmacy; Afsana Tajmim, Doctor of Philosophy
in Pharmacy; Mohammad Afaz Uddin, Doctor of Philosophy in Pharmacy.

Barbados

Janelle Natasha Chase, Doctor of Philosophy in Marriage & Family Therapy.

Canada

Dominique Grondin-Allard, Bachelor of Arts in Psychology*.

Lucas J. Wepf, Bachelor of General Studies in General Studies.

France

Andoni Etchenique, Master of Business Administration in Business Administration.

Hong Kong

See Kam Tam, Master of Business Administration in Business Administration.

                                                                        Ireland

Jake Prest, Master of Education in Educational Technology Leadership.

                                                                        Nepal

Samundra Aryal, Bachelor of Science in Mathematics; Achyut Dahal, Doctor of Philosophy
in Pharmacy; Dipesh Danuwar, Bachelor of Science in Mathematics*; Dipesh Danuwar,
Bachelor of Science in Computer Science*; Ashish Dev, Bachelor of Science in Computer
Science‡; Sujata Gautam, Bachelor of Science in Nursing in Nursing; Rojit Ghimire,
Bachelor of Science in Computer Science; Milan Katuwal, Bachelor of Science in Construction
Management; Sovit Khatri, Bachelor Business Administration in Business Administration*;
Sovit Khatri, Bachelor of Business Administration in Finance*; Ujjwal Pandey, Bachelor
of Science in Mathematics; Saugat Kumar Shrestha, Bachelor of Science in Computer
Science*; Saugat Kumar Shrestha, Bachelor of Arts in Communication*; Aswin Timalsina,
Bachelor of Science in Computer Science.

New Zealand

Alex Coe King, Master of Business Administration in Business Administration.

Palestine

Mohammed Hassan Qusa, Doctor of Philosophy in Pharmacy.